PS-SPOLU

2

Koalícia strán Progresívne slovensko a Spolu – občianska demokracia

Volebný líder: Michal Truban

Link na transparentné účty:

PS: Prichádza zmena

VOĽBY NR SR 2020 SPOLU-OD

Webstránka: https://progresivnespolu.sk/

 

Prehľadnosť transparentného účtu. Do akej miery sú položky na volebnom transparentnom účte prehľadne popísané a je možné identifikovať účel a príjemcu/poskytovateľa?

Účty obidvoch koaličných strán sú podrobné, strany s nimi pracujú takmer každý deň, zobrazujú volebnú kampaň v jej rôznych podobách, aj jej vývoj. Popisky položiek sú úplné, opisujú však len nakupovanú komoditu, nie jej kvantitu/kvalitu.

2

Volebná kampaň. Aká je úroveň informovanosti o volebnej kampani, jej financovaní, volebnom tíme a spolupracujúcich agentúrach?

Jedna zo strán koalície Spolu zverejnila na stránke informáciu o predpokladanej sume, ktorú chce vynaložiť na kampaň. Informácie o volebnej kampani, jej veľkosti, financovaní, volebnom tíme, poradcoch a spolupracujúcich agentúrach sprístupnili strany koalície na vyžiadanie Transparency.

3

Transparentnosť výdavkov pred oficiálnou kampaňou. Ako informuje politická strana o kampani pred vyhlásením volieb?

Strana PS vedie transparentný účet od augusta, strana Spolu od októbra. Strany poskytli Transparency informácie o propagačnej kampani.

2

Pôvod vlastných zdrojov. Do akej miery informuje politická strana o spôsobe nadobudnutia finančných zdrojov investovaných do kampane a o majetkovom pozadí jej lídra?

Strany koalície financujú kampaň z darov zo straníckych zdrojov, ktoré tvoria pôžičky od súkromných osôb. Na svojich stránkach zverejňujú zoznamy veriteľov, vrátane vypožičaných súm a dohodnutých úrokov. Líder koalície vyplnil majetkové priznanie Transparency a poskytol kópie daňových priznaní a linky na účtovné uzávierky jeho firiem zverejnených na internete.

1

Web kampane. Obsahuje web politickej strany informácie kľúčové pre rozhodovanie voličov (životopisy kandidátov, volebný program, majetkové pomery, volebná kampaň, volebné akcie)?

Koalícia má samostatný web, na ktorom zverejnila kompletnú kandidátnu listinu, vizitky lídrov kandidátky, volebný program strany, aj vo forme podcastu, kalendár volebných akcií. Na webe koalície ponúka kontakt iba pre médiá, ďalšie kontakty sú na straníckych weboch.

1
Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia