PS-SPOLU

1

Koalícia strán Progresívne slovensko a Spolu – občianska demokracia

Volebný líder: Michal Truban

Link na transparentné účty:

PS: Prichádza zmena

VOĽBY NR SR 2020 SPOLU-OD

Webstránka: https://progresivnespolu.sk/

 

Prehľadnosť transparentného účtu. Do akej miery sú položky na volebnom transparentnom účte prehľadne popísané a je možné identifikovať účel a príjemcu/poskytovateľa?

Opakované hodnotenie 29.1.2020: Transparentné účty dvojkoalície sú detailné, strany s nimi pracujú na dennej báze,  reálne zobrazujú volebnú kampaň a jej vývoj v celej šírke. Popisky výdavkov sú podrobné, zobrazujú nielen nakupovanú komoditu/službu ale často aj jej kvantitu, či kvalitu. Na transparentných účtoch sú zachytené aj individuálne kampane kandidátov koalície.

Pôvodné hodnotenie 5.12.2019 (udelená známka 2): Účty obidvoch koaličných strán sú podrobné, strany s nimi pracujú takmer každý deň, zobrazujú volebnú kampaň v jej rôznych podobách, aj jej vývoj. Popisky položiek sú úplné, opisujú však len nakupovanú komoditu, nie jej kvantitu/kvalitu.

1

Volebná kampaň. Aká je úroveň informovanosti o volebnej kampani, jej financovaní, volebnom tíme a spolupracujúcich agentúrach?

Opakované hodnotenie 29.1.2020: Strana zverejňuje na svojom webe informácie o volebnej kampani, jej veľkosti, financovaní, volebnom tíme, poradcoch a spolupracujúcich agentúrach.

Pôvodné hodnotenie 5.12.2019 (udelená známka 3): Jedna zo strán koalície Spolu zverejnila na stránke informáciu o predpokladanej sume, ktorú chce vynaložiť na kampaň. Informácie o volebnej kampani, jej veľkosti, financovaní, volebnom tíme, poradcoch a spolupracujúcich agentúrach sprístupnili strany koalície na vyžiadanie Transparency.

1

Transparentnosť výdavkov pred oficiálnou kampaňou. Ako informuje politická strana o kampani pred vyhlásením volieb?

Opakované hodnotenie 29.1.2020: Strana PS vedie transparentný účet od augusta, strana Spolu od októbra. Strany zverejnili na tlačovej konferencii vyúčtovanie propagačnej kampane, ktorá predchádzala oficiálnej volebnej kampani. Vyúčtovanie tiež zverejnili na svojom webe.

Pôvodné hodnotenie 29.1.2020 (udelená známka 2): Strana PS vedie transparentný účet od augusta, strana Spolu od októbra. Strany poskytli Transparency informácie o propagačnej kampani.

1

Pôvod vlastných zdrojov. Do akej miery informuje politická strana o spôsobe nadobudnutia finančných zdrojov investovaných do kampane a o majetkovom pozadí jej lídra?

Opakované hodnotenie 29.1.2020: Koalícia financuje kampaň z darov, členských príspevkov a pôžičiek od členov a podporovateľov. Spomedzi všetkých strán má najdiverzifikovanejšiu kampaň. Ako jediná v predvolebnej kampani má funkčnú foudraisingovú kampaňovú zbierku. Na svojich stránkach zverejňuje zoznamy veriteľov, vrátane vypožičaných súm a dohodnutých úrokov. Dary prijíma cez transparentný účet. Zoznam podporovateľov zverejňuje na svojom volebnom webe. Líder koalície Michal Truban vyplnil majetkové priznanie Transparency a poskytol kópie daňových priznaní a linky na účtovné uzávierky jeho firiem zverejnených na internete. Majetkové priznanie vyplnil aj predseda strany Spolu-občianska demokracia Miroslav Beblavý.

Pôvodné hodnotenie 5.12.2019 (udelená známka 1): Strany koalície financujú kampaň z darov zo straníckych zdrojov, ktoré tvoria pôžičky od súkromných osôb. Na svojich stránkach zverejňujú zoznamy veriteľov, vrátane vypožičaných súm a dohodnutých úrokov. Líder koalície vyplnil majetkové priznanie Transparency a poskytol kópie daňových priznaní a linky na účtovné uzávierky jeho firiem zverejnených na internete.

1

Web kampane. Obsahuje web politickej strany informácie kľúčové pre rozhodovanie voličov (životopisy kandidátov, volebný program, majetkové pomery, volebná kampaň, volebné akcie)?

Opakované hodnotenie 29.1.2020: Koalícia má samostatný web, na ktorom zverejnila kompletnú kandidátnu listinu, vizitky lídrov kandidátky, volebný program strany, aj vo forme podcastu, kalendár volebných akcií. Na webe koalície ponúka kontakt iba pre médiá, ďalšie kontakty sú na straníckych weboch.

Pôvodné hodnotenie 5.12.2019 (udelená známka 1): Koalícia má samostatný web, na ktorom zverejnila kompletnú kandidátnu listinu, vizitky lídrov kandidátky, volebný program strany, aj vo forme podcastu, kalendár volebných akcií. Na webe koalície ponúka kontakt iba pre médiá, ďalšie kontakty sú na straníckych weboch.

1
Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia