SMER-SD

4

Strana Smer – sociálna demokracia

Volebný líder: Peter Pellegrini

Link na transparentný účet: SMER-SD voľby NR SR 2020

Webstránka: https://www.strana-smer.sk/

Prehľadnosť transparentného účtu. Do akej miery sú položky na volebnom transparentnom účte prehľadne popísané a je možné identifikovať účel a príjemcu/poskytovateľa?

Účet nezobrazuje volebnú kampaň, strana ju ukryla v prostredí spriaznených agentúr, do ktorých smerujú všetky doteraz vynaložené kampaňové financie. Výnimkou je niekoľko malých platieb za reklamu na sociálnej sieti.

4

Volebná kampaň. Aká je úroveň informovanosti o volebnej kampani, jej financovaní, volebnom tíme a spolupracujúcich agentúrach?

Strana nezverejňuje na svojom webe informácie o volebnej kampani, jej veľkosti, financovaní, volebnom tíme, poradcoch a spolupracujúcich agentúrach. Informácie nesprístupnila ani na vyžiadanie Transparency.

5

Transparentnosť výdavkov pred oficiálnou kampaňou. Ako informuje politická strana o kampani pred vyhlásením volieb?

Strana si transparentný účet založila až tesne pred začiatkom oficiálnej volebnej kampane. Informácie o propagačnej kampani neposkytla ani na žiadosť Transparency.

5

Pôvod vlastných zdrojov. Do akej miery informuje politická strana o spôsobe nadobudnutia finančných zdrojov investovaných do kampane a o majetkovom pozadí jej lídra?

Strana financuje kampaň zo straníckych zdrojov. Líder strany nevyplnil podrobné majetkové Transparency priznanie ani neposkytol kópie daňových priznaní.

3

Web kampane. Obsahuje web politickej strany informácie kľúčové pre rozhodovanie voličov (životopisy kandidátov, volebný program, majetkové pomery, volebná kampaň, volebné akcie)?

Strana na svojom webe neprináša informácie týkajúce sa volieb, ktoré sú dôležité pre rozhodovanie sa voličov s výnimkou piatich priorít volebného programu. Súčasťou webu je e-mailový kontaktný formulár.

5
Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia