Marian Kotleba

3,25

Marian KOTLEBA, Ing. Mgr., 41 r., poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, Banská Bystrica, kandiduje s podporou ĽSNS, web: http://www.naseslovensko.net/

Prehľadnosť transparentného účtu. Do akej miery sú položky na volebnom transparentnom účte prehľadne popísané a je možné identifikovať účel a príjemcu/poskytovateľa?

Kandidát nemá vlastný transparentný účet. Kampaň mu organizuje jeho strana LSNS, ktorá má všetky platby správne a dostatočne podrobne označené.

Opakované hodnotenie (13.3.2019): Kandidát nemá vlastný transparentný účet. Transparentný účet jeho strany LSNS má platby správne označené. Chýbajú podrobnejšie platby spojené s vedením kampane, či už sú to personálne, cestovné výdaje alebo výdavky na platenú online reklamu.

2

Transparentnosť výdavkov pred oficiálnou kampaňou. Ako informuje kandidát o kampani pred vyhlásením volieb?

Kandidát ohlásil kandidatúru 31.05. 2018, kampaň začala na transparentnom účte jeho strana ĽSNS účtovať až od 06.08. 2018.

5

Pôvod vlastných zdrojov. Do akej miery informuje kandidát o spôsobe nadobudnutia vlastných finančných zdrojov investovaných do volebnej kampane?

Kandidát nevedie vlastnú kampaň. Nevyplnil podrobné majetkové priznanie TIS. Majetkové priznania podáva ako poslanec Národnej rady SR, z nich však nemožno plnohodnotne odvodiť schopnosť kandidáta financovať kampaň ani dostatočne spoznať majetkové pozadie budúceho možného vysokého ústavného činiteľa.

3

Web kampane. Obsahuje webová stránka informácie kľúčové pre rozhodovanie voličov (životopis, volebný program, majetkové pomery, volebná kampaň, volebné akcie)?

Kandidát nemá samostatný web a o jeho kandidatúre informuje len web LSNS kde sa zatiaľ nachádzajú len tri krátke príspevky.

5

Volebná kampaň. Aká je úroveň informovanosti kandidáta o volebnej kampani, jej financovaní, volebnom tíme a spolupracujúcich agentúrach?

Kandidát neponúka dostatok informácií o financovaní svojej kampane a jej organizácii. Nevyplnil dotazník TIS zameraný na túto oblasť. O veľkosti kampane, zdrojoch na jej financovanie, volebnom tíme a spolupracujúcich špecialistoch a agentúrach neinformuje ani na volebnom webe.

5
Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia