Martin Daňo

4,8

Martin DAŇO, 42 r., novinár, Bratislava, kandidát skupiny poslancov NR SR, volebný web: https://www.martindano.com/

Prehľadnosť transparentného účtu. Do akej miery sú položky na volebnom transparentnom účte prehľadne popísané a je možné identifikovať účel a príjemcu/poskytovateľa?

Nie je jasné, či ide o transparentný účet na prezidentskú kampaň. Väčšina platieb je ku dňu hodnotenia neidentifikovateľná.

Opakované hodnotenie (13.3.2019): Kandidátovi pribudol ďalší transparentný účet, na ktorom ale nemá žiadnu kampaň. Podľa našich zistení si minimálne platil za reklamu na Facebooku.

5

Transparentnosť výdavkov pred oficiálnou kampaňou. Ako informuje kandidát o kampani pred vyhlásením volieb?

Kandidát oznámil vo video vlogu zámer kandidovať 16.02. 2018. Transparentný účet začal využívať až 31.10.2018.

5

Pôvod vlastných zdrojov. Do akej miery informuje kandidát o spôsobe nadobudnutia vlastných finančných zdrojov investovaných do volebnej kampane?

Kandidát do kampane zatiaľ neinvestoval vlastné zdroje. Nevyplnil podrobné majetkové priznanie TIS, o svojich príjmoch a majetkových pomeroch neinformuje na svojom prezidentskom webe.

5

Web kampane. Obsahuje webová stránka informácie kľúčové pre rozhodovanie voličov (životopis, volebný program, majetkové pomery, volebná kampaň, volebné akcie)?

Kandidát má prezidentskú podstránku na osobnom webe kde prezentuje svoju kandidatúru. Chýbajú informácie o programe alebo o volebných akciách.

3

Volebná kampaň. Aká je úroveň informovanosti kandidáta o volebnej kampani, jej financovaní, volebnom tíme a spolupracujúcich agentúrach?

Kandidát neponúka dostatok informácií o financovaní svojej kampane a jej organizácii. Nevyplnil dotazník TIS zameraný na túto oblasť. O veľkosti kampane, zdrojoch na jej financovanie, volebnom tíme a spolupracujúcich špecialistoch a agentúrach neinformuje ani na volebnom webe.

5
Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia