STAROSTA CHVOJNICE DÁVA SMERU ZDARMA ZASADAČKU NA MÍTING A PROPAGÁCIU V OBCI

Obec Chvojnica na slovensko-českých hraniciach neďaleko Myjavy vyšla kampaňujúcim politikom strany Smer v ústrety. Na ich predvolebnú akciu budúci utorok im bezplatne poskytne zasadačku obecného úradu. Na obecnom webe tiež zadarmo zverejnila na podujatie pozvánku, ktorá je navyše zavádzajúca.

Dedinčanov totiž sám „obecný úrad pozýva na stretnutie s riaditeľom myjavskej nemocnice Henrichom Gašparíkom a poslancom parlamentu Jurajom Blanárom.“ Ako keby nebola pointa v tom, že obaja muži práve kandidujú za Smer v parlamentných voľbách a takto chodia za voličmi. Blanár je číslo 5 kandidátky Ficovej strany, Gašparík č.91. Akciu vyhlásil aj obecný rozhlas.

 

 

Starostom obce s 350 obyvateľmi je Marian Kollár, tiež nominant Smeru. V rozhovore s Transparency nesúhlasil s tým, že bola obecná stránka zneužitá na predvolebnú propagáciu konkrétnej politickej strany. „Každý, kto si podá žiadosť, má nárok na to, aby sme jeho oznam zverejnili,“ vysvetlil s tým, že politici Smeru sú prvými, ktorých podujatie takto propagujú (vraj sa už ozval aj záujemca z inej politickej strany). Sľúbil, že zasadačku dajú bezplatne aj iným politikom. Prečo vôbec obec ponúka svoj majetok bezplatne politickým stranám, nevysvetlil.

A prečo teda v pozvánke riadne neuviedli, že ide o predvolebnú akciu strany Smer? „Tak mi to bolo napísané,“ bránil sa starosta, ktorý vysvetlil, že zverejnil oznam presne v znení, v akom mu bol od objednávateľa doručený. On sám sa predvolebného podujatia svojich straníckych kolegov nemieni zúčastniť. „Budem na dovolenke,“ vysvetlil.

(gs, kos)

 

 

 

Podporte našu kontrolu financovania kampaní, aby sme mali #TransparentneVolby:

Zverejnené: 24. 1. 2020
Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia