SEFČOVIČ V ZÁVERE ZÍSKAL TISÍCOVÉ DARY Z PROSTREDIA MINISTERTSVA PRÁCE

V priebehu včerajška prišlo na transparentný účet Maroša Šefčoviča sedem darov za celkom 22-tisíc eur. Je to najsilnejšia darcovská aktivita na Šefčovičovom účte za celú kampaň. Zaujímavé je, že tri dary prišli od ľudí z rezortu práce vedenom bývalým pokladníkom Smeru-SD Jánom Richterom: 3-tisíc eur poslala riaditeľka sekcie práce na ministerstve Danica Lehocká, 5 tisíc riaditeľka odboru politiky trhu práce Katarína Lanáková a tisíc eur riaditeľ úradu práce v Trenčíne Ján Gramata.

Lehocká je zároveň aj lokálnou političkou Smeru – nedávno sa stala viceprimátorkou Šale. Práve v tomto meste sa zhodou náhod tento pondelok aktivizovali aj ďalší dvaja darcovia. Matúš Bordáč (inak člen SNS) daroval Šefčovičovi 5-tisíc eur. Tento 21-ročný podnikateľ získal v januári zákazku na čistenie mesta v hodnote takmer 70-tisíc eur – len pár eur pod limitom súťaže, ktoré by inak museli byť centrálne zverejňované. Firmu pred dvoma rokmi kúpil od Tomáša Hučka, ktorý tiež figuruje na včerajšom transparentnom účte Šefčoviča s 5-tisícovým darom.

Bývalá hovorkyňa Ústredia práce Lehocká nám povedala, že Šefčoviča podporila preto, lebo by bol pre krajinu dobrým prezidentom. Odmietla, že by v prípade darov zo včera šlo o koordinovanú akciu. Ona sama sa vraj o tom rozprávala len s kolegyňou Lanákovou, s ktorou sa dohodli, že Šefčoviča podporia

Bordáč nám povedal, že Šefčovičovi fandí a páči sa mu ako vystupuje. Odmietol, že by dar mohol byť odvďačením sa za zákazku z mesta, ktoré vedú ľudia spojení so Smerom. Na otázku, prečo daroval peniaze Šefčovičovi v rovnaký deň ako viceprimátorka, odpovedať nevedel.

Gramata tvrdí, že podporou Šefčoviča chcel dať najavo, že si váži jeho prácu ako aj to, čo dosiahol v Bruseli. Osobne s ním bol minulý týždeň na obede, keď sa Šefčovič zastavil v Trenčíne v rámci kampane. Že v rovnaký deň obdarovali prezidentského kandidáta aj ďalší ľudia z rezortu práce považuje za náhodu. Lehockú pozná, v minulosti boli aj kolegovia, o tomto s ňou vraj nekomunikoval.

Zverejnené: 26. 3. 2019
Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia