NAJŠTEDREJŠIU RODINU Z PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTOV MÁ HARABIN

Až jednu tretinu doterajšej prezidentskej kampane Štefana Harabina financuje jeho rodina, čo je vyšší podiel ako u ktoréhokoľvek iného kandidáta. Z 276-tisíc eur, ktoré mu prišli na transparentný účet, mu členovia jeho rodiny poslali už skoro 95-tisíc eur.

Najväčší rodinný dar dostal Harabin tento týždeň, a to od Agáty Dulovičovej, ktorá mu poslala rovných 30-tisíc. To ju radi medzi desať najväčších individuálnych darcov všetkých prezidentských kandidátov. Podľa našich zistení je Dulovičová švagrinou Harabina.

Predtým mu sumu 20-tisíc eur poslala Viera Bartanusová, svatka jeho syna. Manželka Harabina Gabriela podľa účtu prispela do kampane sumou 16,4-tisíc, jedna z dcér Katarína sumou 10-tisíc a na účte sú aj dve platby od ďalších Harabinovcov, Dušana (8-tisíc) a Vladimíra (10-tisíc). Samotný Harabin oficiálne investoval do svojej kampane sumou 50-tisíc eur.

Vo volebnom tíme Harabina sú aj syn Branislav (sudca okresného súdu Ba I) a dcéry Katarína a Tamara.

Všetky údaje o našom hodnotení transparentnosti prezidentských volieb nájdete na http://volby.transparency.sk/prezident2019/

(foto Facebook Š.Harabina)

Zverejnené: 1. 3. 2019

Kontakt

 

Transparency International Slovensko
Bajkalská 25
827 18  Bratislava

+421 905 613 779
tis@transparency.sk
www.transparency.sk

Partneri

 

Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia