FUNGUJÚ ANTIKAMPANE CEZ CENTOVÉ DARY?

Na transparentných účtoch prezidentských kandidátov sa objavili už aj protestné jednocentovky. Fenomén, ktorý zasiahol masovo napríklad českého prezidenta Miloša Zemana vo vlaňajších voľbách, je však skôr ojedinelý. Doteraz sa na účtoch objavilo len jedenásť takýchto darov a niekoľko ďalších vo vyššej hodnote. Najviac – tri – ich dostali so šťavnatým komentárom M.Šefčovič a B.Bugár, dva prišli Z.Čaputovej (avšak bez odkazu), po jednom E.Chmelárovi a M.Daňovi.

Pointa takýchto darov kandidátovi, ktorého nemáte radi, je poslať mu odkaz „na telo.“ V Čechách tá anikampaň fungovala vo veľkom aj preto, lebo za každý príjem hoci aj centového daru museli kandidáti vďaka manipulačným poplatkom banky doplácať viac, ako prijali. To však u nás neplatí. Podľa Slovenskej Sporiteľne, kde majú účty takmer všetci kandidáti, nie sú položky na účte spoplatňované, a za účet sa platí paušál.

 

Zverejnené: 11. 3. 2019
Táto stránka využíva cookies. V prípade, že nesúhlasíte s ukladaním súborov cookies na Vašom zariadení, opustite, prosím, túto stránku.
Ochrana súkromia